Netflix belgeseli, Polonya Başbakanı tarafından şikayet edildi! – ShiftDelete.Net

Netflix belgeseli, Polonya Başbakanı tarafından şikayet edildi! – ShiftDelete.Net

  12 Kasım 2019

  132 Okunma

The Devil Next Door Netflix belgeseli, Polonya Başbakanı tarafından şikayet edildi. Yanlış bilgi verdiği söylenen belgesel için Facebook'tan bir mesaj yayınlandı...

Son zamanların en popüler yayın akışı servislerinden biri olan Netflix, bu kez bir şikayet ile gündeme geldi. Üstelik söz konusu şikayet devlet düzeyinde yapıldı. The Devil Next Door isimli Netflix belgeseli, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki tarafından Netflix’in patronu Reed Hastings’e şikayet edildi.

The Devil Next Door isimli belgesel Nazi dönemindeki toplama kamplarının en ‘şeytani’ gardiyanı olan Korkunç Ivan’ın hayatını anlatıyor.

Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi

Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi

Apple TV+ ve Disney Plus gibi rakipleri her geçen gün artmasına rağmen liderliği koruyan Netflix CEO’su Reed Hastings bu rekabet konusunda oldukça ilginç açıklamalarda bulundu.

The Devil Next Door Netflix belgeseli için şikayet geldi

Doğrudan Netflix’in patronu olan Reed Hastings‘e mesaj göndererek, The Devil Next Door isimli belgeselin yanlış beyanları olduğunu söyleyen Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, bu hataların Polonya için zarar verici olduğunu söyledi. Sonrasında konuyla ilgili açıklama yapan bir Netflix sözcüsü ise konunun acilen inceleneceğini belirtti.

Nazi toplama kamplarında yaşananları konu alan ve savaş suçlusu John Demjanjuk’ın, diğer bir adıyla Korkunç Ivan’ın, hayatının bir kısmını anlatan belgeselin tarihsel olarak yanlış anlatımlarla dolu olduğu söyleniyor.

Facebook üzerinden yayınlanan mektupta, belgeselin, Polonya‘nun toplama kamplarından ya da buralarda işlenen suçlardan sorumlu olduğu izlenimi verdiği söylendi. O yıllarda İkinci Dünya Savaşı’na katılmış devletlerden biri olmayan Polonya‘nın Alman işgalinde olduğu ve zulüm altında olduğu da belirtildi.

Paylaşılan metni buradan okuyabilirsiniz.

John Demjanjuk’un Polonya’daki Sobibor ve Treblinka toplama kamplarında görev aldığını belirtelim.

Yorum Alanı
full hd film izle Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler iletişim için filmrek24@gmail.com
buy instagram saves